Wypełnienia bram wahadłowych

Skrzydła bramy wahadłowej z grubej i elastycznej folii PVC

Wypełnienia bram wahadłowych wykonuje się z elastycznej folii PCV (PVC), przejrzystej, zbrojonej, nieprzejrzystej w kilku wariantach kolorystycznych a także z połączenia folii przejrzystej z kolorową. Bramy wahadłowe wykonane z PCV przeznaczone są przede wszystkim do izolacji i zachowania mikroklimatu pomieszczeń w obiektach przemysłowych, magazynowych, handlowych a także usługowych. Elastyczne wypełnienie bramy daje szerokie możliwości wykorzystania. Począwszy od przegród wewnętrznych, poprzez zewnętrzne – odporne na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV (materiał nie kruszeje pod wpływem światła słonecznego), aż po wypełnienia specjalistyczne do chłodni a także mroźni (-30°C). Dodatkowo dla obszarów o dużej intensywności ruchu stosuje się folię zbrojoną siatką.

Rodzaje płatów bram wahadłowych

Elastyczne wypełnienia bram wahadłowych

Bezpieczne i ekonomiczne bramy wahadłowe dla Twojego biznesu

Miękkie tworzywo PCV w momencie uderzenia odkształca się , dzięki czemu zapobiega uszkodzeniu towarów a także sprzętu transportowego. Wypełnienia  bram wahadłowych montowane są na dwukierunkowych zawiasach umożliwiających otwarcie bramy poprzez napór z zewnętrznej lub wewnętrznej strony przegrody. Po przejściu lub przejechaniu płaty bramy powracają do pierwotnego kształtu a zawiasy sprężynowe zamykają skrzydłami światło otworu.

Arkusze grubej folii PCV

Mamy świadomość, że elastyczne wypełnienie bram wahadłowych charakteryzuje się mniejszą żywotnością niż stalowe elementy konstrukcji. Dlatego też w stałej ofercie mamy dostępne same arkusze foliowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz niedużym kosztem wymienić uszkodzony a także stary płat bramy na nowy. Co najważniejsze nie ponosisz przy tym kosztów związanych z wymianą całej bramy.

Oferujemy:

  • nowe wypełnienia
  • pojedyncze płaty skrzydeł na wymianę
  • wypełnienia do produkcji bramy
Chcesz wymienić płaty bramy wahadłowej?
Szukasz wypełnienia bramy wahadłowej?
Chcesz zmienić kolor wypełnienia bramy?
Pomożemy wybrać
najlepsze rozwiązanie

Jednolite wypełnienia bram wahadłowych

Wypełnienia przejrzyste

Oferujemy wypełnienia przejrzyste o lekko niebieskawym zabarwieniu cechujące się przenikalnością światła porównywalną do szyb okiennych ze szkła (85%). Ponadto przejrzyste o niebieskim lub czerwonym zabarwieniu o przepuszczalności światła na poziomie 80%. Przezroczyste wypełnienie bram wahadłowych dostępne jest w dwóch wersjach o grubości 6 mm a także 7 mm.

Przejrzyste wypełnienia bram wahadłowych

Wypełnienia zbrojone przejrzyste

Wypełnienia z folii transparentnej o niebieskawym zabarwieniu wzmocnione siatą nylonową. Dedykowane do bram, przez które odbywa się bardzo intensywny ruch przede wszystkim towarowy a także pieszy. Wypełnienia zbrojone dostępne są w dwóch wersjach materiałowych o grubości 6.5mm oraz 9.5mm.

Zbrojone wypełnienia bram wahadłowych

Wypełnienia kolorowe, nieprzejrzyste

Do wypełnień jednolitych lub innymi słowy jednoczęściowych zaliczamy także płaty wykonane z folii kolorowej, nieprzejrzystej. Do wyboru mamy tworzywo o grubości 6mm a także 7mm. Obszerna paleta kolorystyczna pozwala dopasować bramę do indywidualnych potrzeb klienta a także wyglądu wnętrza obiektu. Do Państwa dyspozycji oddajemy tworzywo w kolorze mlecznym, białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim, jasnoszarym, ciemnoszarym a także czarnym.

Kolorowe wypełnienia bram wahadłowych

Łączone wypełnienia bram wahadłowych

Wypełnienia dwuczęściowe

Dwuczęsciowe wypełnienie bram wahadłowych

Wypełnienie łączone dwu lub trzyczęściowe to optymalne rozwiązanie do bram, przez które przewożone sa ładunki o ostrych krawędziach a także towary pozostawiające zabrudzenia na płatach bramy. Transparentne tworzywo szybko stanie sie matowe i nieestetyczne. W takich przypadkach stosuje się wypełnienia łączone. Zazwyczaj dolną  lub dolna i górną część płata bramy wykonuje się z folii kolorowej, nieprzejrzystej a górna lub środkową część wykonuje się z folii przejrzystej. Powstaje w ten sposób brama wahadłowa z tak zwanym oknem. Jest to rozwiązanie pozwalające na dłuższe zachowanie estetycznego wyglądu płatów a jednocześnie zapewniające dobrą widoczność pomieszczenia po drugiej stronie bramy. To bezpieczeństwo a także komfort pracy na najwyższym poziomie. Godnym uwagi jest fakt, że w skrzydłach łączonych folię można łączyć ze sobą w niemalże 250 kombinacjach kolorystycznych.

Wypełnienia trzyczęściowe

Trzyczęściowe wypełnienia bram wahadłowych

Zalety bram wahadłowych z wypełnieniem PCV

Rozwiązanie ekonomiczne, bezpieczne i wydajne

Podsumowując należy podkreślić największe zalety bram wahadłowych z wypełnieniem wykonanym, z elastycznej, grubej folii PCV. Do tych najważniejszych z pewnością możemy zaliczyć:

  • ekonomię – możliwość wymiany pojedynczych wypełnień
  • bezpieczeństwo – przejrzystość płatów zapewnia doskonałą widoczność
  • komfort pracy – przejazd przez bramę wyposażoną w transparentne elementy zapobiega kolizjom
  • izolację klimatyczną pomieszczeń – bramy wahadłowe z elastycznym wypełnieniem PCV niemalże hermetycznie zamykają światło otworu
  • swobodę ruchu wypełnienia zamontowane na wahadłowych zawiasach bezproblemowo się otwierają i samoczynnie wracają do pierwotnej pozycji
  • redukcję przeciągów – płaty bramy przylegają do siebie i tworzą zaporę dla wiatru i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych
  • ograniczenie hałasu – wypełnienie wykonane jest z folii, która pochłania a także odbija fale dźwiękowe – redukcja hałasu o 35dB